BLOG

Second House İkinci Eviniz

Günlük Kiralık Evler

Harcanan paranın kazanılan paradan daha önemli olduğu günümüz ekonomik koşulları, \"tasarruf\" olgusunun öenminin altını kalın çizgilerle bir kez daha çizmiştir. Devir aynı kalitedeki ürün ve hizmeti daha uygun fiyata bulma ya da aynı fiyata daha kaliteli ürün veya hizmet bulma devridir. Ödenebilecek en düşük meblağ ile alınabilecek en kaliteli hizmeti almak ise zengin olmanın ilk kuralıdır. Başka bir deyişle belli oranda zenginliği yakalamış olan kişilerin (hani şu hayat hikayeleri kataplaştırılan insanlar) tamamı asgari ödeme ile azami akliteyi satın alırlar. Bu yazımızda size konaklama ihtiyacının nasıl en ekonomik ve en konforlu koşullarda karşılanabileceğini anlatacağız.

Özellikle iş ya da farklı bir amaçla ikamet ettiğiniz ilin dışına çıktığınızda ayarlamanız gereken ilk şey kalacağınız mekandır. Bazen büyük bir soruna dönüşen geçici ikametgahınız genelde size pahalıya patlar. Bunun en önemli nedeni turizm ve otelcilik sektöründe var olan işletmelerin çok yüksek tutarda yatırımlar yapmış olması ve işletme giderlerinin astronomik rakamlara tekabül etmesidir. Bahsolunan tüm giderler satış fiyatlarına yansıdığından dolayı cebinizden çıkan para bir hayli yüksek olacaktır.

Halbuki gittiğiniz ilde günlük kiralık evler sahibi olmak bu problemi tamamı ile ortadan kaldırır. Zira Ankara günlük kiralık dairelerde, otel ve pansiyonlardaki gibi yüksek giderler söz konusu değildir. Buna rağmen iki yatağın zar zor girdiği bir otel odasından daha konforludur. Diğer bir deyişle dile getirmek gerekirse eviniz ne ise günlük kiralık daire de odur.

Günlük Kiralık evler Gerçekten Konforlu mu?

Başlıktaki soruya cevap vermek için öncelikle günlük kiralık dairelerin muhteviyatına göz atmak gerekir. Standart bir günlük kiralık dairede;

* Mutfak

* Banyo

* Yatak Odası

* Klima

* Kombi

* Mutfak Gereçleri

* Çamaşır Makinası

* Ütü

* Bulaşık Makinası

* Televizyon

* İnternet

* DVD Player ve Ses Sistemi

* Salon Takımı

* Çalışma Masası

* Ücretsiz otopark

gibi unsurlar standarttır. Dikkat ettiyseniz hemen hemen tam donanımlı bir evde olması gereken herşey günlük kiralık daire seçeneğinde sabittir. Dikkat ederseniz konfor bakımından bu seçenek bir otel odasından daha fazlasını vaad eder.

Günlük Kiralık Daire Gerçekten Ucuz mu?

Bu başlıktaki sorunun cevabı ise kesinlikle evettir. Dilerseniz neden \"kesinlikle evet\" dediğimizi bir önceki başlıkta olduğu gibi maddeler halinde açıklayalım.

* Günlük kiralık dairede ücret kalınacak kişi başına değil, evin kapasitesine göre ödenir. Ev kapasitesi dahilinde kalınan kişi sayısının artışı kira bedelini etkilemez. Otellerde ise ücret belirlenirken yatak sayısı esastır.Konaklayacak kişi sayısı arttıkça, ödenecek tutar artar.

* Günlük kiralık dairede bulunan buz dolabını dilediğiniz gibi doldurabilirsiniz. Canınız hangi marketten isterse oradan alışveriş yaparsınız. Ödeyeceğiniz parayı kendiniz belirlersiniz. Otel odalarında bulunan mini barlarda ve buzdolaplarındaki tüketilen her ürün için ekstra bir meblağ ödersiniz. Üstelik bu meblağ oldukça da astronomiktir.

* Günlük kiralık evlerde dilediğiniz restorandan yemek söyleyebileceğiniz gibi, yemeğinizi kendiniz pişirerek daha ekonomik olmasını sağlayabilirsiniz. Otellerde ise oldukça pahalı olan otel restoranından sipariş vermek durumunda kalırsınız.

* Günlük kiralık dairede oda ısısını mevcut sistemden kendiniz ayarlayabilirsiniz. Otellerde ise merkezi ısıtma ve soğutma sistemleri olduğundan dolayı ortam sıcaklığına müdahale edemezsiniz.

* Günlük kiralık evlerde dilediğiniz kuru temizlemeciye kıyafet gönderebileceğiniz gibi, kuru temizlemeciye yollayamayacığınız giysilerinizi mevcut çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz. Otellerde ise pahalı kuru temizleme faturaları öder ve mahrem kıyafetlerinizi bavulunuzun ücra köşesinde saklamak zorunda kalırsınız.

* Günlük kiralık dairede internet ihtiyacınızı bedava karşılarsınız. Otellerde ise internet erişimi için ekstra bedel ödemek zorunda kalabilirsiniz.

* Günlük kiralık dairede muhteşem bir ses sistemi ile dilediğiniz filmi DVD oynatıcısına takarak evin salonunda izleyebilirsiniz. Otellerde ise genelde DVD Player için ekstra bir ödeme yaparsınız.

* Günlük kiralık dairede bulunan çalışma masasında tıpkı ofisinizdeki gibi çalışabilirsiniz. Otel odalarında ise yatağın üstünde çalışmak zorunda kalırsınız.

* Günlük kiralık evlerde aracınız için ekstra bir otopark ücreti ödemezsiniz. Otellerde ise otopark bedeli adı altında fahiş rakamlar ödemek zorunda kalırsınız.

Nasıl Günlük Daire Kiralarım?

Alanının lider firmalarından biri olan Second House \'a telefonla ulaşarak; kalmak istediğiniz lokasyonu, konaklama sürenizi, kaç kişi kalacağınızı bildirmeniz size en uygun daire seçeneğini bulmak için yeterlidir.