BLOG

Second House İkinci Eviniz

Günlük Kiralık Ev Tunalı

Ankara’nın simgesi olan Tunalı Hilmi Caddesi her daim yoğun insan ve araç trafiği ili Ankara’nın en canlı merkezlerindendir. Tunalı Hilmi Caddesi adını, Jön Türk ve Türkçülük hareketinin ileri gelen isimlerinden olan Milletvekilliği de yapmış olan, Atatürk devrimlerine kaynaklık eden modern kanun teklifi ve önergeleri vermiş, yenilikçi, Öz Türkçe, kadın, köylü, işçi haklarının savunuculuğunu yapmış olan Tunalı Hilmi’den almaktadır.

Ankara’nın en canlı ve en yoğun hem insan hem de araç trafiğine ev sahipliği yapmaktadır. Pek çok mekâna da ev sahipliği yapan Tunalı için Ankara’nın hem kültürel hem de sosyal kalbi diyebiliriz. Sinemadan tiyatroya eğlence barlara kadar her şeyi içinde barındırır. Her yere yakınlığı, alışveriş merkezlerinin, gece ve gündüz hayatının, eğlence hayatının odak noktasıdır Tunalı. İşte bu yüzdendir ki Ankara’ya gelenler Tunalı’ya yakın olmak isterler.

Tunalı günlük kiralık ev arayanların sayısı hiç de azımsanacak kadar az değildir. Avrupa’da her ne kadar günlük kiralık ev anlayışı yerleşmiş olsa da ülkemiz de bu konaklama türüne yeni yeni alışılmaktadır. Çünkü konaklama denilince aklımıza hemen otel, pansiyon gibi yerler gelmektedir. Oysaki otel ya da pansiyon da konakladığımız da ücret kişi başı olarak hesaplanır. Hâlbuki günlük ev kiralama yönteminde ise konaklayabilecek kişi sayısı evin kapasitesi ile sınırlıdır. Tunalı günlük kiralık ev ile misafir olanlar kişi başına değil kaç kişi olurlarsa olsunlar gün başına ücret öderler. Üstelik evlerde tam bir ev konforu sunulmaktadır. Beyaz eşyalardan mobilyalara ve mutfak eşyalarına kadar hemen hemen tüm eşyaları evin içinde bulunmaktadır. Otel konaklamalarında çamaşırlarınızı yıkamak sorun olurken, Tunalı günlük kiralık ev çamaşır makinesi ve deterjan hazır bulunmaktadır. Çamaşırlarınızı, çamaşır makinesinde yıkayabilme imkânına sahipsiniz.