BLOG

Second House İkinci Eviniz

Küçükesat Günlük Kiralık Ev

Başkent Ankara’nın en kaliteli ilçelerinden biri olan Çankaya’nın sessiz, sakin bir semtidir Küçükesat. Sessiz ve Sakindir, sakin olduğu kadar temizdir de, çok düzenli bir semttir ve de en önemlisi onca beton yığının arasında hala yeşil kalmış ender Ankara semtlerinden biridir. Apartmanlar en fazla dört katlı olarak inşa edilmiştir. Her apartmanın önünde küçük de olsa bir bahçesi vardır. Ankara’yı ve sessizliği, sakinliği, yeşilliği sevenler için çok ideal bir yerdir Küçükesat.

Ankara’ya geldiyseniz ve konaklamak için bir yer arıyor iseniz Küçükesat günlük kiralık ev aradığınız şeydir kesinlikle. Küçükesat sessizliği, sakinliği ve nezihliği ile her zaman tezih edilen semtlerden olmuştur. Konaklama seçeneklerinde her zaman pek akla gelen konaklama şekli olmasa da günlük kiralık ev yöntemi son dönem de hızla yaygınlaşmakta ve gelişmektedir. Sadece ev sahipleri aracılığı ile değil günlük ev kiralama hizmeti sağlayan şirketler aracılığı ile de Küçükesat günlük kiralık ev bulabilirsiniz. Otellerde ya da pansiyonlar da kaldığınız da buralarda kişi başına yatak, konaklama ve yemek ücreti öderken günlük ev kiraladığınız da kaç kişi olursa olsun sadece evin günlük kira bedelini ödersiniz. Bu da size iyi bir ekonomik getiri sağlar. Evinin rahatlığını ve ev ortamının sıcaklığını gittiği her yerde arayanların öncelikle tercih ettiği günlük ev kiralama kalabalık şekilde konaklayacak gruplar tarafından da tercih edilmektedir. Tüm beyaz eşyaların, mobilyaların ve mutfak eşyalarının tam olduğu bu evler de konaklamak hem daha ekonomik hem de daha konforludur. Oteller de bir çamaşırınızı bile yıkamakta zorlanırken Küçükesat günlük kiralık ev ile çamaşır makinesinde çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. Yeni yeni ülkemizde yerleşmeye başlayan günlük kiralık ev sistemi otellerden çok daha avantajlı konumdadır.

İncele

Günlük Kiralık Ev Tunalı

Ankara’nın simgesi olan Tunalı Hilmi Caddesi her daim yoğun insan ve araç trafiği ili Ankara’nın en canlı merkezlerindendir. Tunalı Hilmi Caddesi adını, Jön Türk ve Türkçülük hareketinin ileri gelen isimlerinden olan Milletvekilliği de yapmış olan, Atatürk devrimlerine kaynaklık eden modern kanun teklifi ve önergeleri vermiş, yenilikçi, Öz Türkçe, kadın, köylü, işçi haklarının savunuculuğunu yapmış olan Tunalı Hilmi’den almaktadır.

Ankara’nın en canlı ve en yoğun hem insan hem de araç trafiğine ev sahipliği yapmaktadır. Pek çok mekâna da ev sahipliği yapan Tunalı için Ankara’nın hem kültürel hem de sosyal kalbi diyebiliriz. Sinemadan tiyatroya eğlence barlara kadar her şeyi içinde barındırır. Her yere yakınlığı, alışveriş merkezlerinin, gece ve gündüz hayatının, eğlence hayatının odak noktasıdır Tunalı. İşte bu yüzdendir ki Ankara’ya gelenler Tunalı’ya yakın olmak isterler.

Tunalı günlük kiralık ev arayanların sayısı hiç de azımsanacak kadar az değildir. Avrupa’da her ne kadar günlük kiralık ev anlayışı yerleşmiş olsa da ülkemiz de bu konaklama türüne yeni yeni alışılmaktadır. Çünkü konaklama denilince aklımıza hemen otel, pansiyon gibi yerler gelmektedir. Oysaki otel ya da pansiyon da konakladığımız da ücret kişi başı olarak hesaplanır. Hâlbuki günlük ev kiralama yönteminde ise konaklayabilecek kişi sayısı evin kapasitesi ile sınırlıdır. Tunalı günlük kiralık ev ile misafir olanlar kişi başına değil kaç kişi olurlarsa olsunlar gün başına ücret öderler. Üstelik evlerde tam bir ev konforu sunulmaktadır. Beyaz eşyalardan mobilyalara ve mutfak eşyalarına kadar hemen hemen tüm eşyaları evin içinde bulunmaktadır. Otel konaklamalarında çamaşırlarınızı yıkamak sorun olurken, Tunalı günlük kiralık ev çamaşır makinesi ve deterjan hazır bulunmaktadır. Çamaşırlarınızı, çamaşır makinesinde yıkayabilme imkânına sahipsiniz.

İncele

Gaziosmanpaşa günlük kiralık ev

    Ankara’nın en seçkin semtlerinden biri ve belki başta geleni Çankaya ilçesindeki Gaziosmanpaşa’dır. Ankara’nın gözde mekânları da burada olup barları, restoranları, kuaför ve cafeleri ile Ankara’nın adeta yıldız semtidir.

Aynı şekilde Ankara’nın o çok gözde caddelerinden Uğur Mumcu Caddesi, Arjantin Caddesi, Filistin Caddesi, Nenehatun Caddesi, Reşitgalip Caddesi gibi caddeleride bünyesinde bulundurur. Gaziosmanpaşa günlük kiralık ev de bu seçkin semti ve bütünüyle kenti bir zaman diliminde bile doyasıya yaşamanızı sağlar.

   Gaziosmanpaşa bu özellik ve güzellikleri ile Ankara’nın en değerli semtlerinden birisidir gerçekten. Gerek şirket binaları, gerek villalar, gerekse çalışma ofisleri ve konutlar iç içedir burada ama düzenli olarak... Gaziosmanpaşa günlük kiralık ev şehirdeki bu özgün hava ve dokuyu sizin de teneffüs etmenizi ve algılamanızı sağlayıp gerçekleştirecektir.

   Bu semtte elçilikler ve Cumhurbaşkanlığının bir bölümü de bulunur. Belki de bütün bunlardan dolayı, evet, Ankara’nın en güzel ve seçkin semtidir. Adeta bütün seçkin kimseler, mekânlar ve onların oluşturduğu o eşsiz kent havası buradadır.

   Ankara’nın kalbinde yer alan bu semt kendine özgü güzelliği ve düzenliliği ile oluşturduğu romantizm ile insanları büyüler. Gaziosmanpaşa günlük kiralık ev bu romantizmi sanki bin yıllık bir parçasıymışsınız gibi hissetmenizi sağlar.

    Çankaya ilçesinin bu kendine özgü ve aristokrat havalı semti oraya geldiğiniz andan itibaren alıcı gözlerle bakıp bilincinizle değerlendirdiğiniz an sizlere çok şey sunacak ve adeta başka bir dünyanın içinde hissetmenizi sağlayacaktır. Semtin güzelliği ve seçkinliği kadar o vurguladığımız soyluluk ve düzenliliği de böyle bir etkinin üzerimizde oluşmasını ve bunun sürekliliğini hemen gerçekleştirecektir.

   Gaziosmanpaşa günlük kiralık ev birkaç günde de olsa bütün bunları sizin de algılamanızı ve bu bambaşka bir semt olgusunu bilincinizde taşımanızı getirecektir.

    Hayatı yoğun olarak yaşamak demek biraz da bir kenti ve bir semti bütünüyle algılamak ve onun tam olarak farkına varmaktır; insan, coğrafyada böyle de çok yönlü olur. Gaziosmanpaşa semti sizleri bekliyor.

İncele

Günlük Kiralık Evler

Harcanan paranın kazanılan paradan daha önemli olduğu günümüz ekonomik koşulları, \"tasarruf\" olgusunun öenminin altını kalın çizgilerle bir kez daha çizmiştir. Devir aynı kalitedeki ürün ve hizmeti daha uygun fiyata bulma ya da aynı fiyata daha kaliteli ürün veya hizmet bulma devridir. Ödenebilecek en düşük meblağ ile alınabilecek en kaliteli hizmeti almak ise zengin olmanın ilk kuralıdır. Başka bir deyişle belli oranda zenginliği yakalamış olan kişilerin (hani şu hayat hikayeleri kataplaştırılan insanlar) tamamı asgari ödeme ile azami akliteyi satın alırlar. Bu yazımızda size konaklama ihtiyacının nasıl en ekonomik ve en konforlu koşullarda karşılanabileceğini anlatacağız.

Özellikle iş ya da farklı bir amaçla ikamet ettiğiniz ilin dışına çıktığınızda ayarlamanız gereken ilk şey kalacağınız mekandır. Bazen büyük bir soruna dönüşen geçici ikametgahınız genelde size pahalıya patlar. Bunun en önemli nedeni turizm ve otelcilik sektöründe var olan işletmelerin çok yüksek tutarda yatırımlar yapmış olması ve işletme giderlerinin astronomik rakamlara tekabül etmesidir. Bahsolunan tüm giderler satış fiyatlarına yansıdığından dolayı cebinizden çıkan para bir hayli yüksek olacaktır.

Halbuki gittiğiniz ilde günlük kiralık evler sahibi olmak bu problemi tamamı ile ortadan kaldırır. Zira Ankara günlük kiralık dairelerde, otel ve pansiyonlardaki gibi yüksek giderler söz konusu değildir. Buna rağmen iki yatağın zar zor girdiği bir otel odasından daha konforludur. Diğer bir deyişle dile getirmek gerekirse eviniz ne ise günlük kiralık daire de odur.

Günlük Kiralık evler Gerçekten Konforlu mu?

Başlıktaki soruya cevap vermek için öncelikle günlük kiralık dairelerin muhteviyatına göz atmak gerekir. Standart bir günlük kiralık dairede;

* Mutfak

* Banyo

* Yatak Odası

* Klima

* Kombi

* Mutfak Gereçleri

* Çamaşır Makinası

* Ütü

* Bulaşık Makinası

* Televizyon

* İnternet

* DVD Player ve Ses Sistemi

* Salon Takımı

* Çalışma Masası

* Ücretsiz otopark

gibi unsurlar standarttır. Dikkat ettiyseniz hemen hemen tam donanımlı bir evde olması gereken herşey günlük kiralık daire seçeneğinde sabittir. Dikkat ederseniz konfor bakımından bu seçenek bir otel odasından daha fazlasını vaad eder.

Günlük Kiralık Daire Gerçekten Ucuz mu?

Bu başlıktaki sorunun cevabı ise kesinlikle evettir. Dilerseniz neden \"kesinlikle evet\" dediğimizi bir önceki başlıkta olduğu gibi maddeler halinde açıklayalım.

* Günlük kiralık dairede ücret kalınacak kişi başına değil, evin kapasitesine göre ödenir. Ev kapasitesi dahilinde kalınan kişi sayısının artışı kira bedelini etkilemez. Otellerde ise ücret belirlenirken yatak sayısı esastır.Konaklayacak kişi sayısı arttıkça, ödenecek tutar artar.

* Günlük kiralık dairede bulunan buz dolabını dilediğiniz gibi doldurabilirsiniz. Canınız hangi marketten isterse oradan alışveriş yaparsınız. Ödeyeceğiniz parayı kendiniz belirlersiniz. Otel odalarında bulunan mini barlarda ve buzdolaplarındaki tüketilen her ürün için ekstra bir meblağ ödersiniz. Üstelik bu meblağ oldukça da astronomiktir.

* Günlük kiralık evlerde dilediğiniz restorandan yemek söyleyebileceğiniz gibi, yemeğinizi kendiniz pişirerek daha ekonomik olmasını sağlayabilirsiniz. Otellerde ise oldukça pahalı olan otel restoranından sipariş vermek durumunda kalırsınız.

* Günlük kiralık dairede oda ısısını mevcut sistemden kendiniz ayarlayabilirsiniz. Otellerde ise merkezi ısıtma ve soğutma sistemleri olduğundan dolayı ortam sıcaklığına müdahale edemezsiniz.

* Günlük kiralık evlerde dilediğiniz kuru temizlemeciye kıyafet gönderebileceğiniz gibi, kuru temizlemeciye yollayamayacığınız giysilerinizi mevcut çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz. Otellerde ise pahalı kuru temizleme faturaları öder ve mahrem kıyafetlerinizi bavulunuzun ücra köşesinde saklamak zorunda kalırsınız.

* Günlük kiralık dairede internet ihtiyacınızı bedava karşılarsınız. Otellerde ise internet erişimi için ekstra bedel ödemek zorunda kalabilirsiniz.

* Günlük kiralık dairede muhteşem bir ses sistemi ile dilediğiniz filmi DVD oynatıcısına takarak evin salonunda izleyebilirsiniz. Otellerde ise genelde DVD Player için ekstra bir ödeme yaparsınız.

* Günlük kiralık dairede bulunan çalışma masasında tıpkı ofisinizdeki gibi çalışabilirsiniz. Otel odalarında ise yatağın üstünde çalışmak zorunda kalırsınız.

* Günlük kiralık evlerde aracınız için ekstra bir otopark ücreti ödemezsiniz. Otellerde ise otopark bedeli adı altında fahiş rakamlar ödemek zorunda kalırsınız.

Nasıl Günlük Daire Kiralarım?

Alanının lider firmalarından biri olan Second House \'a telefonla ulaşarak; kalmak istediğiniz lokasyonu, konaklama sürenizi, kaç kişi kalacağınızı bildirmeniz size en uygun daire seçeneğini bulmak için yeterlidir.

İncele